Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Miesto, kde sa neumiera (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Náhoda, ale už som objavil aj toto Lágo.

Náhoda, ale už som objavil aj toto Lágo. Fakt fascinujúce. A ešte je tam jedna dedinka, ktorá ma uchvátila. Canale di Tenno, je tam dom umelca maliara Giusepe Vittoneho. Jeho štýľ ma dostal. Maľoval čo videl, a život mu evidentne chutil.
 

.

Tie mestečká a dedinky sú tam všetky krásne rad za radom :)
 

Som rád

že som tam bol. Okolo jazera som prešiel na bicykli. Tie masívne hory tesne do vody, vytvárali color v čase dňa, niečo úžasnééé. Bol som v októbri. To sú ešte celkom teplé dni. Bazén mal majiteľ síce už olejový, ale mne šlo o zážitok. Do Canale som sa vrátil ešte 2x. Keď som tam doviedol partiu pražákov, na dobré mníchovské pivo (náhodné stretnutie a že kde je tu dobré pivo?), krčmár hneď dvíhol cenu! To sa mi jediné nepáčilo. Tesne pred dvoma dňami, bolo za polovicu. A Vy tam máte teraz pohromu? Je to tak skutočne, cítili ste, že ste postihnutí nejakým neznámym vírusom, čo kosí obyvateľstvo?
 

.

Okolie jazera má celoročne dobrú klímu. My sme boli minulý týždeň, keď už bolo veľmi teplo, no v niektorých uličkách príjemne prefukovalo. Ceny boli dosť vysoké, asi nastavené na nemeckú, rakúsku a holandskú klientelu. Pohromu tu momentálne nemáme, ale áno, cítili sme to poriadne. Najmä Lombardia - okolie Bergama vo Valseriana, ale aj Cremona a Brescia si to nepekne odskákali.
 

?

Reagujem otáznikom, kedže sme tu v Martine mali ohnisko nákazy a je to týždeň, čo si nevedel kamarát doktor odpovedať, čo a deje, keď v penzione sú všetci na pokraji smrti, všetci dostali COVID19 a zomreli naň "len" štyria. Zatiaľ čo u Vás, skoro všetci v podobných zariadeniach.
 

.

Ľudia neumierali len v podobných zariadeniach. Veľká časť tých, čo zomreli v domovoch dôchodov v okolí Bergama počas epidémie sa do štatistík ani nedostalo. V Taliansku sa vírus a jeho správanie aktívne skúma a postupne vychádzajú rozličné štúdie. Na Vašu poznámku asi najlepšie odpovedá dnešný článok v Corriere della Sera, ktorý opisuje výskum štyroch kmeňov koronavírusu, ktoré tu kolovali, a to ako rozdielne boli infekčné a agresívne. Takisto prečo bola táto oblasť najviac postihnutá. https://www.corriere.it/dataro... Takisto teraz spôsobuje vírus oveľa miernejšie príznaky, ako tomu bolo v marci-apríli. V denných reportoch to napr. tu v Lombardii aj uvádzajú - koľko ľudí je pozitívnych len "slabo", teda minimálne alebo vôbec infekčných. Ostáva faktom, že Lombardia naozaj zažila hrozné chvíle.
 

Píše sa január 2019

a ja mám osobne takú "chrípku", že v noci mi kolabuje dýchanie, výpadok 1minúta....ráno som sa doplazil k svojej doktorke, tá sa mi vysmiala mojej žiadosti otestovania na vírus a poslala ma na roentgen....po výsledku mi spomenula, že epitel sa bude ešte dlho spamätávať. Dala mi antibiotiká....celého pol roka podobné ťažšie prípady, sused dokonca zápaľ plúc obojstranný, prežil...na konci roka dostáva toto čudo, meno a celý svet je v panike.
 
Hodnoť

Krása

Tam sa chcem ísť bicyklovať keď budem veľký.
 

.

Dúfam, že Vám to vyjde! Ale aj malí sa tam bicyklujú :)
 


Najčítanejšie


 1. Janka Cigániková: Matovič o mne povedal, že mám byť rada, že moja mama ma nepotratila. Toto je moja odpoveď. 716
 2. Július Kovács: Kým Kočnera za objednávku vraždy neodsúdia. Sme Mafiánsky štát . 671
 3. Tomáš Šuba: Kauza Arca a čo ďalej? 483
 4. Věra Tepličková: Jeden o voze, druhý o koze a predsa s dobrým výstupom 326
 5. Alojz Hlina: Poker Face Igora Matoviča 261
 6. Maroš Chmúrny: Všade samí sudcovia 261
 7. Michael Achberger: Vedecky podložené fakty, ako môžete schudnúť 256
 8. Irena Simunekova: Skalné sanktuárium Božieho milosrdenstva na hore Butkov 220
 9. Anton Kovalčík: Titania McGrath - kráľovná Woke. 210
 10. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (18. - 24.9.1920) 203

Rebríčky článkov


 1. Vladimír Bohm: Človek nebol stvorený pre prácu, prichádza čas zmien
 2. Roman Hutira: Svet sa zmenil, je čas meniť aj naše školstvo.
 3. Martina Meriačová: Zamilovaná. .
 4. Július Kovács: Kým Kočnera za objednávku vraždy neodsúdia. Sme Mafiánsky štát .
 5. Štefan Vidlár: Síť
 6. Helena Michlíková: Belanky z iného uhla pohľadu
 7. Jozef Rybár: nerozumiem vláde "podnikateľov" a majiteľom politických strán
 8. Július Kovács: Hobbit Doktor Max stretol Porisko v Martinovom Mamasi a Maxove média čušaly plus video
 9. Michal Šimoník: Len ďalší článok o e-shopoch a dátach
 10. František Cudziš: Banská Štiavnica – klenot Slovenska, III.


Už ste čítali?